společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Zvířecí kamarádka pro Martínka

Přispívali jste na

zvířecí kamarádku pro Martínka

Mgr. Michaela  Ungerová
Patron příběhu

Mgr. Michaela Ungerová

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Pracuji jako asistentka pedagoga a pomáhám ve speciální škole Martínkovi, který je velmi těžce zdravotně postižený kluk. Má za sebou bezpočet operací a život ohrožujících epizod. I přes tak těžký úděl je velmi usměvavý a stále dobře naladěný. Martínek nemluví a ani sám nejí, je krmen sondou přímo do žaludku. Je jen málo věcí, které může dělat a které ho naplňují radostí. Miluje kontakt se zvířaty. Po zralé úvaze se Martinovi rodiče rozhodli, že požádají u organizace Pes partner, z.s. o asistenčního psa pro Martina. To je to, co Martínek opravdu ocení. Bohužel se jedná o velkou investici, která je mimo finanční možnosti Martínkových rodičů.

Společně jsme vybrali
celou částku 115,374 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví Martínkův příběh

Martínek se narodil s genetickou chromozomální vadou která byla zjištěna po porodu. Bohužel ho vada postihla jak mentálně, tak i fyzicky. Martínkovi je 12 let a je tak na úrovní půlročního dítěte. Má zavedenou žaludeční sondu, často trpí plicním nemocemi. Kvůli tomu často pobývá v nemocnici, což pro něj znamená velmi omezený pohyb.

Přesto všechno je to veselý kluk, který je rád ve společnosti lidí. Miluje zvířátka, a proto jsme se s jeho otcem rozhodli pořídit asistenčního pejska, jenž by byl ve spoustě věcí Martínkovi nápomocný. Bude mu prohřívat svalstvo, podávat hračky, pomáhat při sundavání oblečení a v neposlední řadě pro něj bude skvělou psychickou oporou.

Bohužel je pořízení pejska velice nákladnou záležitostí, na kterou nemáme dostatek peněz. Celkové cena činí 250 000 Kč, částečné financování máme zajištěno i u jiné nadace, které ovšem celou částku nepokryje. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě