Zvířecí kamarádka pro Martínka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zvířecí kamarádku pro Martínka

Obrázek daru
Mgr. Michaela  Ungerová
Patron příběhu

Mgr. Michaela Ungerová

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Pracuji jako asistentka pedagoga a pomáhám ve speciální škole Martínkovi, který je velmi těžce zdravotně postižený kluk. Má za sebou bezpočet operací a život ohrožujících epizod. I přes tak těžký úděl je velmi usměvavý a stále dobře naladěný. Martínek nemluví a ani sám nejí, je krmen sondou přímo do žaludku. Je jen málo věcí, které může dělat a které ho naplňují radostí. Miluje kontakt se zvířaty. Po zralé úvaze se Martinovi rodiče rozhodli, že požádají u organizace Pes partner, z.s. o asistenčního psa pro Martina. To je to, co Martínek opravdu ocení. Bohužel se jedná o velkou investici, která je mimo finanční možnosti Martínkových rodičů.

Společně jsme vybrali
celou částku 115,374 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví Martínkův příběh

Martínek se narodil s genetickou chromozomální vadou která byla zjištěna po porodu. Bohužel ho vada postihla jak mentálně, tak i fyzicky. Martínkovi je 12 let a je tak na úrovní půlročního dítěte. Má zavedenou žaludeční sondu, často trpí plicním nemocemi. Kvůli tomu často pobývá v nemocnici, což pro něj znamená velmi omezený pohyb.

Přesto všechno je to veselý kluk, který je rád ve společnosti lidí. Miluje zvířátka, a proto jsme se s jeho otcem rozhodli pořídit asistenčního pejska, jenž by byl ve spoustě věcí Martínkovi nápomocný. Bude mu prohřívat svalstvo, podávat hračky, pomáhat při sundavání oblečení a v neposlední řadě pro něj bude skvělou psychickou oporou.

Bohužel je pořízení pejska velice nákladnou záležitostí, na kterou nemáme dostatek peněz. Celkové cena činí 250 000 Kč, částečné financování máme zajištěno i u jiné nadace, které ovšem celou částku nepokryje. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě