Patron dětí: Obědy školákům s podporou MŠMT

30. 03. 2023
Patron dětí: Obědy školákům s podporou MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve spolupráci s organizací Patron dětí Nadace Sirius nabízí žákům ze základních škol 100% financování školních obědů sociálně slabým dětem v projektu Obědy školákům.

Financování školního stravování žákům základních škol ze sociálně slabých rodin, tedy žákům, jejichž rodina se dlouhodobě ocitá v nepříznivé finanční situaci, poskytuje naše organizace Patron dětí na základě dotace MŠMT, kterou získala pro letošní kalendářní rok 2023 ve výši 8,1 milionů korun.

Tisková zpráva MŠMT: https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-rozdelilo-100-milionu-korun-na-podporu-obedu-zdarma

Účelem dotace je zlepšení podmínek pro vzdělávání žáků a žákyň základních škol prostřednictvím poskytnutí finančních prostředků na úhradu nákladů spojených s poskytováním školního stravování za jednotlivé vybrané žáky a žákyně.

Co je potřeba udělat pro to, abychom mohli kompletně zaplatit sociálně znevýhodněným dětem ze základních škol obědy z dotace MŠMT?

  • Mít souhlas zákonného zástupce dítěte i školy, že chce využít možnost zaplacení obědů z dotace MŠMT.
  • Mít souhlas ředitele školy nebo stravovacího zařízení, že žákovi promíjí úplatu za školní stravování.
  • Podepsat s organizací Patron dětí Smlouvu o finančním daru.

Chcete se do projektu zapojit? Kontaktuje nás na obedyskolakum@patrondeti.cz a my se vám budeme věnovat.

----

Foto by Travnikovstudio - Freepik.com

Sdílejte článek s přáteli

Nepřehlédněte

Kvůli leukémii strávil Vašík téměř tři roky dětství uvězněný v nemocnici

Kvůli leukémii strávil Vašík téměř tři roky dětství uvězněný v nemocnici

„Vašík byl už od narození v určitých věcech jiný,“ začíná své vyprávění tatínek desetiletého chlapce. „Dlouho vůbec nemluvil, nereagoval na oslovení, s hračkami si hrál jinak než ostatní děti,“ pokračuje tatínek. Vašíkovi nakonec byla potvrzena porucha autistického spektra spojená se středně těžkou až těžkou mentální retardací.

Pády ohrožují Verčin život, pomoct by mohly intenzivní rehabilitace

Pády ohrožují Verčin život, pomoct by mohly intenzivní rehabilitace

„Jsme čtyřčlenná rodina a žijeme na Moravě. Máme dvanáctiletého syna Davida a čtyřletou dceru Verunku,“ začíná s vyprávěním sympatická žena. Zatímco u synovi postýlky před lety stály jen dobré sudičky, k dceřině už všechny nepřišly. Verunka má poruchu autistického spektra a těžkou dyspraxií. Její vinou často padá a ohrožuje bez nadsázky svůj život.