Patron dětí: Obědy školákům s podporou MŠMT

30. 03. 2023
Patron dětí: Obědy školákům s podporou MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve spolupráci s organizací Patron dětí Nadace Sirius nabízí žákům ze základních škol 100% financování školních obědů sociálně slabým dětem v projektu Obědy školákům.

Financování školního stravování žákům základních škol ze sociálně slabých rodin, tedy žákům, jejichž rodina se dlouhodobě ocitá v nepříznivé finanční situaci, poskytuje naše organizace Patron dětí na základě dotace MŠMT, kterou získala pro letošní kalendářní rok 2023 ve výši 8,1 milionů korun.

Tisková zpráva MŠMT: https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-rozdelilo-100-milionu-korun-na-podporu-obedu-zdarma

Účelem dotace je zlepšení podmínek pro vzdělávání žáků a žákyň základních škol prostřednictvím poskytnutí finančních prostředků na úhradu nákladů spojených s poskytováním školního stravování za jednotlivé vybrané žáky a žákyně.

Chcete se do projektu zapojit? Zaregistrujte se do projektu Obědy školákům.

----

Foto by Travnikovstudio - Freepik.com

Sdílejte článek s přáteli

Nepřehlédněte

Díky dotaci MŠMT můžeme letos zaplatit školní obědy za 8,5 milion
22. 05. 2024

Díky dotaci MŠMT můžeme letos zaplatit školní obědy za 8,5 milion

Již podruhé získal Patron dětí, charitativní projekt Nadace Sirius, neinvestiční dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na úhradu obědů sociálně slabých žáků v základních školách. Z celkových 60 milionů korun, které byly letos ministerstvem rozděleny, získal pro svůj program Obědy školákům 8,5 milionu Kč.

Patron dětí v benefičním speciálu Zázraky přírody na ČT1
16. 04. 2024

Patron dětí v benefičním speciálu Zázraky přírody na ČT1

Sledujte v sobotu 27. dubna ve 20:10 na ČT1 benefiční speciál pořadu Zázraky přírody, který se věnuje jednomu z největších zázraků – dětem. Staňte se na chvíli součástí jejich světa a příběhů, které nejsou pokaždé šťastné, jak by měly. S každou DMS je však můžete pomoci přetvářet a měnit jejich směr k lepšímu. Připojte s k nám.