Davídkovi na kroužek fotbalu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek fotbalu

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

pracovnice Centra pro náhradní rodinnou péči

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v neziskové organizaci Centrum pro náhradní rodinnou péči a s Davídkovou babičkou spolupracuji již od května loňského roku. Babička má v péči svá dvě vnoučata - osmiletá dvojčata Markétku a Davídka. Obě děti si zažily nelehké začátky v původní rodině, s matkou se do dnešního dne nestýkají. V péči babičky ale dvojčata viditelně rozkvetla. Staly se z nich veselé a šťastné děti, které mají plno zájmů. Zaplatit všechny jejich potřeby je však pro babičku velmi obtížné, někdy až nereálné. Pobírá starobní důchod a chodí na brigády, otec dětí naštěstí posílá výživné, i přesto ale peníze na vše potřebné nestačí. Proto se babička rozhodla obrátit na Patrona dětí s žádostí o pomoc s financováním kroužku fotbalu, který má Davídek opravdu rád.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Davídka, který vyrůstá u své babičky

Davídek a Markétka jsou osmiletá dvojčata, která vyrůstají u své babičky v tzv. péči 3. osoby. Když babičku na podzim roku 2017 kontaktovala pracovnice sociálně-právní ochrany dětí s dotazem, zda by si k sobě děti nevzala, babička s odpovědí neváhala ani vteřinu. Postupně se tak začala dozvídat, v jakých podmínkách Davídek s Markétkou žili.

Rodiče se s dvojčaty neustále stěhovali, děti neznaly školku, byly neskutečně zanedbané. Neměly téměř žádné oblečení, boty, ponožky ani hračky. Všechno jim babička postupně pořizovala. Babička věděla, že rodinná situace není veselá. Dlouhodobě se snažila rodičům dvojčat pomáhat, že je to však až tak zlé, netušila.

Z Davídka a Markétky jsou dnes šikovné děti, které babičce dělají jenom radost. Ve škole mají krásné známky a chodí na několik kroužků. Nejvíc ze všeho ale milují fotbal, který by nejraději hráli pořád, třeba i místo spánku. Rádi také babičce s ledasčím pomůžou.

Základní potřeby dětí babička hradí ze starobního důchodu a sociálních dávek. Matka dvojčat výživné neposílá, tatínek, který se nyní snaží vrátit do života svých dětí, přispívá alespoň částečně. Po úhradě všech nutných výdajů však babičce nezůstávají žádné finanční prostředky na zaplacení milovaného kroužku fotbalu jejích vnoučat. Rozhodla se proto na tomto místě požádat o pomoc s financováním kroužku pro Davídka. Bude ale nesmírně šťastná, pokud se podaří získat dostatek peněz na zaplacení stejného kroužku také pro Markétku, kterou můžete podpořit zde. Davídek i Markétka si naši pomoc opravdu zaslouží.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě