společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Kroužek fotbalu pro Markétku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek fotbalu

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v neziskové organizaci Centrum pro náhradní rodinnou péči a s Markétčinou babičkou spolupracuji již od května loňského roku. Babička má v péči svá dvě vnoučata - osmiletá dvojčata Markétku a Davídka. Obě děti si zažily nelehké začátky v původní rodině, s matkou se do dnešního dne nestýkají. V péči babičky ale dvojčata viditelně rozkvetla. Staly se z nich veselé a šťastné děti, které mají plno zájmů. Zaplatit všechny jejich potřeby je však pro babičku velmi obtížné, někdy až nereálné. Pobírá starobní důchod a chodí na brigády, otec dětí naštěstí posílá výživné, i přesto ale peníze na vše potřebné nestačí. Proto se babička rozhodla obrátit na Patrona dětí s žádostí o pomoc s financováním kroužku fotbalu, který má Markétka opravdu ráda.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svých vnoučat

Jsem babičkou osmiletých dvojčat Markétky a Davídka, které mám svěřené v péči 3. osoby, a to od listopadu 2017. S jejich výchovou jsem ale pomáhala už od jejich narození a věřila, že to rodiče zvládnou. Bohužel se tak nestalo a celá situace vyústila v odebrání dětí z jejich péče. V té době dvojčata neznala školku, neměla žádné hračky, chybělo jim vhodné oblečení i boty.

Pod mým dohledem děti konečně začaly chodit do školky a v loňském roce i do školy. V září se chystají do 2. třídy a moc se tam těší. Domů zatím nosí samé jedničky. Markétka i Davídek se viditelně uklidnili a po dlouhých letech nejistoty a obav mají konečně pocit jistoty a stability domova. Dokonce o ně projevil zájem jejich tatínek a snaží se získat si jejich důvěru. Myslím, že si s nimi buduje hezký vztah.

Markétka i Davídek jsou hodně zvídavé a aktivní děti, které mají mnoho zájmů. Oba hrají fotbal, kam s nimi pravidelně chodím a fandím jim. Našli si tam spoustu kamarádů a také nových vzorů v podobě trenérů, které mají moc rádi. Fotbal jim přináší hromadu nových zážitků s přáteli, z cest na turnaje, učí je nejen vyhrávat, ale i prohrávat. Tento kroužek ale znamená nemalý zásah do našeho rodinného rozpočtu.

Mé příjmy tvoří starobní důchod, výživné od tatínka dětí a peníze ze dvou mých brigád. I tak ale na volnočasové aktivity dětí finance nejsou. A proto vás moc prosím o pomoc s úhradou kroužku fotbalu pro moji Markétku. Budu ale nesmírně šťastná, pokud se podaří vybrat dostatek financí i pro Davídka, který si svůj životu bez fotbalu neumí představit. Jeho příběh najdete zde. Předem vám všem moc děkuji.

P. S. Jména dětí v příběhu byla na přání babičky změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě