Kroužek fotbalu pro Markétku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek fotbalu

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v neziskové organizaci Centrum pro náhradní rodinnou péči a s Markétčinou babičkou spolupracuji již od května loňského roku. Babička má v péči svá dvě vnoučata - osmiletá dvojčata Markétku a Davídka. Obě děti si zažily nelehké začátky v původní rodině, s matkou se do dnešního dne nestýkají. V péči babičky ale dvojčata viditelně rozkvetla. Staly se z nich veselé a šťastné děti, které mají plno zájmů. Zaplatit všechny jejich potřeby je však pro babičku velmi obtížné, někdy až nereálné. Pobírá starobní důchod a chodí na brigády, otec dětí naštěstí posílá výživné, i přesto ale peníze na vše potřebné nestačí. Proto se babička rozhodla obrátit na Patrona dětí s žádostí o pomoc s financováním kroužku fotbalu, který má Markétka opravdu ráda.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svých vnoučat

Jsem babičkou osmiletých dvojčat Markétky a Davídka, které mám svěřené v péči 3. osoby, a to od listopadu 2017. S jejich výchovou jsem ale pomáhala už od jejich narození a věřila, že to rodiče zvládnou. Bohužel se tak nestalo a celá situace vyústila v odebrání dětí z jejich péče. V té době dvojčata neznala školku, neměla žádné hračky, chybělo jim vhodné oblečení i boty.

Pod mým dohledem děti konečně začaly chodit do školky a v loňském roce i do školy. V září se chystají do 2. třídy a moc se tam těší. Domů zatím nosí samé jedničky. Markétka i Davídek se viditelně uklidnili a po dlouhých letech nejistoty a obav mají konečně pocit jistoty a stability domova. Dokonce o ně projevil zájem jejich tatínek a snaží se získat si jejich důvěru. Myslím, že si s nimi buduje hezký vztah.

Markétka i Davídek jsou hodně zvídavé a aktivní děti, které mají mnoho zájmů. Oba hrají fotbal, kam s nimi pravidelně chodím a fandím jim. Našli si tam spoustu kamarádů a také nových vzorů v podobě trenérů, které mají moc rádi. Fotbal jim přináší hromadu nových zážitků s přáteli, z cest na turnaje, učí je nejen vyhrávat, ale i prohrávat. Tento kroužek ale znamená nemalý zásah do našeho rodinného rozpočtu.

Mé příjmy tvoří starobní důchod, výživné od tatínka dětí a peníze ze dvou mých brigád. I tak ale na volnočasové aktivity dětí finance nejsou. A proto vás moc prosím o pomoc s úhradou kroužku fotbalu pro moji Markétku. Budu ale nesmírně šťastná, pokud se podaří vybrat dostatek financí i pro Davídka, který si svůj životu bez fotbalu neumí představit. Jeho příběh najdete zde. Předem vám všem moc děkuji.

P. S. Jména dětí v příběhu byla na přání babičky změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě