Lukasovi na dětskou postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Alexandra  Vaňková
Patron příběhu

Bc. Alexandra Vaňková

klíčová pracovnice ve službě doprovázení v pěstounské péči

Komentář patrona

S babičkou a jejími vnuky pracuji již déle než rok. Babička má chlapce v pěstounské péči téměř od narození. O své vnuky moc hezky pečuje, vychovává je, jak nejlépe dovede. Chlapci jsou slušní a milí, ve škole mají dobrý prospěch a v kolektivu jsou oblíbení. Také jsou nesmírně aktivní a užívají si různé venkovní aktivity. Babička je však na chlapce sama a není pro ni finančně snadné kupovat všechno dvakrát. Kluci jsou navíc ve vývinu, takže ze všeho hned vyrostou. Babička by jim teď ráda pořídila nové postele, což není zrovna malý výdaj. Kluci nyní spí na starých válendách, které jsou poměrně staré a proleželé. Babička ale na nové postele nemá dostatek peněz. Proto se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc s nákupem postele pro Lukase. Věřím však, že společně zvládneme vybrat dostatek finančních prostředků také na postel pro Nikolase, kterému můžete pomoci zde.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,178 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lukase, který vyrůstá v pěstounské péči své babičky

Desetiletý Lukas bydlí spolu se svým bráškou dvojčetem u babičky. Když se narodili, jejich maminka se o ně chvíli starala, když ale měli 4 měsíce, uvědomila si, že to nezvládne. A tak dvojčata putovala k babičce. Dnes se s maminkou párkrát do měsíce vídají, jejich tatínek už ale zemřel. O své syny se však nikdy nezajímal.

Pro babičku není péče o dva kluky snadná, zvláště když je na ně sama. Protože jsou dvojčata, musí všechno kupovat dvakrát. Zvládla jim pořídit kolečkové brusle i kola, platí jim také různé kroužky i mimoškolní akce. Protože je ale její příjem opravdu malý, na některé věci už peníze nezbývají.

Lukas je hodně aktivní kluk, který miluje sport. Po celém dni běhání venku je samozřejmě unavený a těší se do postele. Jeho postel je už ale stará a proleželá a Lukas se budí nevyspalý a bolavý. Babička by mu ráda pořídila novou postel, v rodinném rozpočtu na ni ale nemá peníze. Rodina se umí uskromnit, takže se babičce podaří občas něco našetřit. Než ale našetří na novou postel, bude mít Lukas úplně zničená záda. Pojďme jí proto s nákupem postele pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě