Pořádná postel pro Nikolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Alexandra  Vaňková
Patron příběhu

Bc. Alexandra Vaňková

klíčová pracovnice ve službě doprovázení v pěstounské péči

Komentář patrona

S babičkou a jejími vnuky pracuji již déle než rok. Babička má chlapce v pěstounské péči téměř od narození. O své vnuky moc hezky pečuje, vychovává je, jak nejlépe dovede. Chlapci jsou slušní a milí, ve škole mají dobrý prospěch a v kolektivu jsou oblíbení. Také jsou nesmírně aktivní a užívají si různé venkovní aktivity. Babička je však na chlapce sama a není pro ni finančně snadné kupovat všechno dvakrát. Kluci jsou navíc ve vývinu, takže ze všeho hned vyrostou. Babička by jim teď ráda pořídila nové postele, což není zrovna malý výdaj. Kluci nyní spí na starých válendách, které jsou poměrně staré a proleželé. Babička ale na nové postele nemá dostatek peněz. Proto se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc s nákupem postele pro Nikolase. Věřím však, že společně zvládneme vybrat dostatek finančních prostředků také na postel pro Lukase, kterému můžete pomoci zde.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,178 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svého vnuka, kterého má v pěstounské péči

Desetiletý Nikolas je aktivní kluk, který miluje sport všeho druhu. Baví ho plavání, jízda na kole, fotbal a mnoho dalšího. Nejraději ale běhá venku spolu se svým bráškou dvojčetem. Do všeho jde vždycky naplno a rád se účastní různých sportovních soutěží.

Nikolas a jeho bráška vyrůstají se mnou, jejich babičkou. Od 4 měsíců je mám v pěstounské péči, protože jejich maminka péči o ně nezvládala. Dnes se s chlapci občas vídá. Otec chlapců zemřel, za svého života se však o ně vůbec nezajímal.

Když se s vnuky večer sejdeme u večeře, vidím na nich, jak jsou unavení. Aby také nebyli, když celý den neposedí. Postele, na kterých momentálně spí, jsou však staré a proleželé, takže nejsou zrovna tím nejlepším místem pro odpočinek. Obzvláště Nikolasovi se opravdu špatně spí a ráno se budí rozlámaný a bez energie. Moc by si přála, aby měl kvalitní postel, protože si ale takový výdaj nemohu dovolit, prosím o pomoc vás.

Péče o dvojčata pro mě po finanční stránce není snadná. Všechno musím kupovat dvakrát, kluci navíc rychle rostou, takže pořád něco potřebují. Žijeme skromně a občas se mi podaří na něco navíc našetřit – kluci mají například kola – na postel už ale peníze nemám. Proto budu vděčná za jakoukoli podporu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě