Mathiasovi k udržení stabilního domova

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu dvou budoucích nájmů

Obrázek daru
Bc. Barbora  Krpálková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Barbora Krpálková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Mathiasovou maminkou spolupracuji jako sociální pracovnice více než půl roku. Mathias má ještě mladšího bratra. Maminka je samoživitelka, které v prosinci loňského roku skončila rodičovská dovolená a nyní je vedena v evidenci úřadu práce. Ráda by nastoupila do zaměstnání, ale sama má zdravotní obtíže, které je nutné nejprve vyřešit. Otec Mathiase je Ital, který o svého syna nejeví žádný zájem a neplatí výživné. Maminka celou situaci dlouhodobě řeší s Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně, ale prozatím bezúspěšně. Maminka se velmi snaží všechno zvládnout sama, nyní však potřebuje naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,320 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se dvěma dětmi potřebuji pomoci s úhradou nájemného

Třináctiletý Mathias a tříletý Oliverek jsou moji šikovní synové, které vychovávám sama. Mathias chodí do 7. třídy, ve škole to ale nemá snadné. Trpí totiž poruchou pozornosti, a tak mu všechno trvá o něco déle než jeho spolužákům. Intenzivně na tom ale pracujeme a doma se spolu každý den učíme. Mathias se bohužel potýká také s poruchou růstového hormonu, takže mu v rámci léčby musím každý den píchat injekce. Mathias je momentálně v křehkém věku, takže ho jeho zdravotní obtíže hodně trápí. Proto dochází k dětskému psychologovi, který mu pomáhá se s touto situací vyrovnat. Co mu ale spolehlivě vykouzlí úsměv na rtech, jsou rošťárny jeho malého brášky Oliverka. Spolu tvoří skvěle sehraný tým.

A proč vám vlastně o svých synech vyprávím? Kluky vychovávám sama a bohužel jsem se nyní dostala do situace, kdy potřebuji pomoci s úhradou nájmu. Trpím vleklými zdravotními obtížemi, kterých se zatím nemohu zbavit. Nemohu tak pracovat, což samozřejmě ovlivňuje mé měsíční příjmy. Mathiasův otec je Ital a nejenže se o svého syna vůbec nezajímá, ale neposílá mi ani alimenty. Jeho dluh na výživném se v tuto chvíli pohybuje kolem 100 000 korun. Celou situaci se snažím řešit, bohužel zatím bezúspěšně.

Ráda bych vás tak poprosila o pomoc s úhradou nájmu na 2 měsíce. Věřím, že mi za tu dobu bude lépe a budu moci řádně nastoupit do práce. Bez vaší pomoci však budu muset s dětmi opustit byt, a pak nevím, co se bude dít. Nemáme, kam jinam jít.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě