Pomozme dětem s Downovým syndromem žít normálně

Obrázek příběhu

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:
PatronDětí

Patron dětí je charitativní projekt Nadace Sirius, který je zaměřen na přímou a opakovanou pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným nezletilým dětem z celé České republiky formou veřejných adresných sbírek. Děti získají přímo věcné dary nebo služby, s výjimkou mimořádné pomoci peníze rodinám neposíláme.

MIMOŘÁDNÁ POMOC PRO ROZVOJ DĚTÍ S DOWNOVÝM SYNDROMEM POTRVÁ OD 15. BŘEZNA DO 15. KVĚTNA 2022

Downům syndrom (trizomie 21. chromozomu) je vrozená genetická odchylka. Je neléčitelná a handicapující. Avšak ne tak, jak máme mnozí zakořeněno. Není pravda, že děti s Downovým syndromem jsou nevzdělatelné, že z nich vyrostou navždy nesamostatní lidé, kteří nemohou žít normálním životem. Vůbec ne. Mohou chodit do školy, hrát divadlo, sportovat, věnovat se umění, mít své koníčky a zájmy. Šanci na normální život si, stejně jako jejich vrstevníci, zaslouží. Ale cesta k němu není jednoduchá, vyžaduje mnohem více systematické péče, podnětů, a především možnost žít mezi zdravými. Díky komunikaci s nimi se totiž děti s Downovým syndromem nejlépe rozvíjejí a jako dospělí pak mohou být i velmi úspěšní. Umožněme jim to.

Přáli bychom si, abychom dokázali společně s vámi rodiny s dětmi s Downovým syndromem v jejich úsilí podpořit. Je to ten nejlepší dárek, který jim všichni dohromady můžeme dát ke Světovému dni Downova syndromu, který se, jako každý rok, koná 21. března 2022.

Rodinám, které u nás žijí, pomáhají neziskové organizace jako například spolek DownSyndrom CZ, Úsměvy - spolek pro pomoc lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám a obecně prospěšná společnost Ovečka. A právě jejich pracovníci jsou Patrony tohoto mimořádného příběhu všech dětí z rodin, které se o pomoc přihlásily.

Zajímají vás úspěšní lidé s Downovým syndromem? Příkladem mohou být český spisovatel a výtvarník Jiří Šedý, česká lyžařka a atletka Magdalena Sailerová, vítěz několika speciálních lyžařských olympiád Juraj Šuster, americká gymnastka Chelsea Werner, učitel s univerzitním titulem Pablo Pineda nebo zubař Sader Issa.

Pomozme dětem s Downovým syndromem k lepšímu životu.

Proč tu nenajdete jednotlivé dětské příběhy?

- Chceme pomoci co největšímu počtu dětí s Downovým syndromem, aby mohly žít společně s námi, vzdělávat se, rozvíjet se a dělat lidem okolo sebe radost. Víme, že to dokážou, jen musí dostat příležitost a podporu.

- Rádi bychom společně s vámi pomohli s čímkoli, co v tuto dobu rodiny budou potřebovat a co jejich dětem pomůže v osobním rozvoji a zkvalitnění života.

Stále platí, že…

  • 100 % vybrané částky jde na pomoc dětem a jejich rodinám;
  • žádosti o zařazení do sbírky prověřuje oddělení risku;
  • každé dítě má svého Patrona, jen ho tentokrát nevidíte, avšak podmínkou pro zařazení do sbírky je přímo doporučení některé z výše jmenovaných organizací.

Více o Downově syndromu (https://patrondeti.cz/blog/pomozme-detem-s-downovym-syndromem-zit-normalne)

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě