Pomozme dětem s Downovým syndromem žít normálně

Obrázek příběhu

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Nyní však usilovně pracujeme na tom, abychom mohli rodině poskytnout alespoň částečně vybranou částku. Pokud se nám řešení nepodaří najít, budou dary přesunuty na jiné příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:
PatronDětí

Patron dětí je charitativní projekt Nadace Sirius, který je zaměřen na přímou a opakovanou pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným nezletilým dětem z celé České republiky formou veřejných adresných sbírek. Děti získají přímo věcné dary nebo služby, s výjimkou mimořádné pomoci peníze rodinám neposíláme.

MIMOŘÁDNÁ POMOC PRO ROZVOJ DĚTÍ S DOWNOVÝM SYNDROMEM POTRVÁ OD 15. BŘEZNA DO 15. KVĚTNA 2022

Downům syndrom (trizomie 21. chromozomu) je vrozená genetická odchylka. Je neléčitelná a handicapující. Avšak ne tak, jak máme mnozí zakořeněno. Není pravda, že děti s Downovým syndromem jsou nevzdělatelné, že z nich vyrostou navždy nesamostatní lidé, kteří nemohou žít normálním životem. Vůbec ne. Mohou chodit do školy, hrát divadlo, sportovat, věnovat se umění, mít své koníčky a zájmy. Šanci na normální život si, stejně jako jejich vrstevníci, zaslouží. Ale cesta k němu není jednoduchá, vyžaduje mnohem více systematické péče, podnětů, a především možnost žít mezi zdravými. Díky komunikaci s nimi se totiž děti s Downovým syndromem nejlépe rozvíjejí a jako dospělí pak mohou být i velmi úspěšní. Umožněme jim to.

Přáli bychom si, abychom dokázali společně s vámi rodiny s dětmi s Downovým syndromem v jejich úsilí podpořit. Je to ten nejlepší dárek, který jim všichni dohromady můžeme dát ke Světovému dni Downova syndromu, který se, jako každý rok, koná 21. března 2022.

Rodinám, které u nás žijí, pomáhají neziskové organizace jako například spolek DownSyndrom CZ, Úsměvy - spolek pro pomoc lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám a obecně prospěšná společnost Ovečka. A právě jejich pracovníci jsou Patrony tohoto mimořádného příběhu všech dětí z rodin, které se o pomoc přihlásily.

Zajímají vás úspěšní lidé s Downovým syndromem? Příkladem mohou být český spisovatel a výtvarník Jiří Šedý, česká lyžařka a atletka Magdalena Sailerová, vítěz několika speciálních lyžařských olympiád Juraj Šuster, americká gymnastka Chelsea Werner, učitel s univerzitním titulem Pablo Pineda nebo zubař Sader Issa.

Pomozme dětem s Downovým syndromem k lepšímu životu.

Proč tu nenajdete jednotlivé dětské příběhy?

- Chceme pomoci co největšímu počtu dětí s Downovým syndromem, aby mohly žít společně s námi, vzdělávat se, rozvíjet se a dělat lidem okolo sebe radost. Víme, že to dokážou, jen musí dostat příležitost a podporu.

- Rádi bychom společně s vámi pomohli s čímkoli, co v tuto dobu rodiny budou potřebovat a co jejich dětem pomůže v osobním rozvoji a zkvalitnění života.

Stále platí, že…

  • 100 % vybrané částky jde na pomoc dětem a jejich rodinám;
  • žádosti o zařazení do sbírky prověřuje oddělení risku;
  • každé dítě má svého Patrona, jen ho tentokrát nevidíte, avšak podmínkou pro zařazení do sbírky je přímo doporučení některé z výše jmenovaných organizací.

Více o Downově syndromu (https://patrondeti.cz/blog/pomozme-detem-s-downovym-syndromem-zit-normalne)

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě