Starostlivé Sáře na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor pro hendikepované děti na 9 dní

Obrázek daru
Milena Nová
Patron příběhu

Milena Nová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Rodina Sárinky a Terezky se zapsala do podvědomí našeho města jako osudem zkoušená. S maminkou jsem se seznámila v době, kdy mi nabídla dobrovolnou pomoc. Pracuji jako pracovník pověřený prací s dětmi, které nemají rovné ekonomické a sociální podmínky, a její pomoc jsem ráda přijala. A tak jsem rodinu poznala jako málokdo. Potýkají se s lhostejností směrem k jejich hendikepované Terezce, a onkologicky nemocný tatínek, který je po transplantaci jater, má zase Crohnovu chorobu a poruchu autoimunitního systému. Nemůže proto pracovat, nedaří se mu však dosáhnout na plný invalidní důchod. Maminka si kdysi řekla toto: „Moje děti budou mít dětství jako ostatní děti. Budu pracovat za dva a svoje děti vychovám, jak nejlépe budu moci." A drží se toho. Velkou oporou je celé rodině mladší Sárinka, která mamince moc pomáhá. Ledasco si dokáže odepřít jen kvůli své starší sestřičce. Odmalička je „bavitelka“ celé rodiny, všechny umí okamžitě rozesmát. Sára s Terezkou jezdí každý rok na tábor pro hendikepované děti, kde už mají svoje kamarády. Maminka jezdí s nimi jako dobrovolník a pomáhá s péčí i o jiné děti. Bohužel v tuto chvíli nemá dost peněz na úhradu tábora pro obě své holky, a tak moc prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Sárinky, která by ráda jela se svojí hendikepovanou sestřičkou na tábor

Dvanáctiletá Sárinka miluje malování, jízdu na kole a svoji sestřičku Terezku, se kterou tráví veškerý svůj volný čas. Terezka je hendikepovaná, pohybuje se na invalidním vozíku a Sára jí je velkou oporou.

Terezka jezdí každý rok na tábor pro hendikepované a Sárinka ji vždy doprovází. Společně strávený čas v přírodě v partě kamarádů si obě moc užívají, a tak se moc těší, až letos zase vyrazí. Celých 9 dní je tam s nimi i maminka, která na táboře působí jako dobrovolník a kromě svých dcer asistuje i jiným hendikepovaným dětem.

Problém je však v tom, že rodiče letos na úhradu tábora nemají peníze. Tatínek děvčat je v invalidním důchodu 2. stupně, a tak je finanční zajištění rodiny na mamince. A je to pro ni hodně těžké. Aby tedy děvčata mohla i s maminkou na tábor odjet, potřebují naši pomoc.

Pojďme společně podpořit Sárinku. Terezce na tábor můžete přispět tady.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě