Terezce na letní tábor pro hendikepované děti

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tábor pro hendikepované děti na 9 dní

Obrázek daru
Milena Nová
Patron příběhu

Milena Nová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Rodina Terezky a Sárinky se zapsala do podvědomí našeho města jako osudem zkoušená. S maminkou jsem se seznámila v době, kdy mi nabídla dobrovolnou pomoc. Pracuji jako pracovník pověřený prací s dětmi, které nemají rovné ekonomické a sociální podmínky, a její pomoc jsem ráda přijala. A tak jsem rodinu poznala jako málokdo. Potýkají se s lhostejností směrem k jejich hendikepované Terezce, a onkologicky nemocný tatínek, který je po transplantaci jater, má zase Crohnovu chorobu a poruchu autoimunitního systému. Nemůže proto pracovat, nedaří se mu však dosáhnout na plný invalidní důchod. Maminka si kdysi řekla toto: „Moje děti budou mít dětství jako ostatní děti. Budu pracovat za dva a svoje děti vychovám, jak nejlépe budu moci." A drží se toho. Velkou oporou je celé rodině mladší Sárinka, která mamince moc pomáhá. Ledasco si dokáže odepřít jen kvůli své starší sestřičce. Odmalička je „bavitelka“ celé rodiny, všechny umí okamžitě rozesmát. Sára s Terezkou jezdí každý rok na tábor pro hendikepované děti, kde už mají svoje kamarády. Maminka jezdí s nimi jako dobrovolník a pomáhá s péčí i o jiné děti. Bohužel v tuto chvíli nemá dost peněz na úhradu tábora pro obě své holky, a tak moc prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,328 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh hendikepované Terezky, která chce jet se svojí sestřičkou na letní tábor

Terezka zanedlouho oslaví patnácté narozeniny. Je to společenská dívka, která má ráda legraci a různé hry. Skvělou parťačkou jí je její o dva roky mladší sestřička Sárinka. Ta je Terezce velkou oporou, a to zejména ve dnech, kdy se zrovna necítí nejlépe. Terezka se totiž potýká s dětskou mozkovou obrnou a epilepsií, je upoutána na invalidní vozík.

Holky spolu každoročně jezdí na letní tábor pro hendikepované, kde je s nimi i maminka. Ta na táboře působí jako dobrovolník a pomáhá s péčí i o další děti. Letos ale nemá na úhradu tábora peníze, proto se obrací na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Finanční zajištění rodiny je totiž jen na ní. Tatínek děvčat se pral s onkologickým onemocněním, je po transplantaci jater, potýká se s Chrohnovou chorobou a poruchou autoimunitního systému. Už rok a půl řeší přiznání plného invalidního důchodu, zatím ale neúspěšně. A tak rodina nemá peněz nazbyt.

Pojďme jim pomoci a přispějme Terezce na tábor. Sárinku můžete podpořit tady.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě