společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Cesta žádosti o pomoc od začátku až do konce

05. 07. 2021
Cesta žádosti o pomoc od začátku až do konce

Víte, co se v Patronovi dětí děje s žádostí o pomoc? Že ne úplně přesně? Rádi s vámi celý proces projdeme a pomůžeme vám, aby vaše žádost o pomoc mohla být zveřejněna co nejrychleji.

1. Nejprve tedy vyplní rodič nebo osoba, která pečuje o dítě z rozhodnutí soudu (tedy žadatel), a také Patron příběhu vašeho dítěte žádost. Je jedno, kdo z nich bude první, důležité ale je, aby ten v pořadí druhý počkal až mu do e-mailu přijde výzva. Na tu pak klikl a vyplnil svůj formulář.

2. Zkontrolujeme, zda žádosti obsahují potřebné a pravdivé údaje o rodině, o dítěti, o tom, co dítě potřebuje i o Patronovi. Žadatelé, nezapomeňte na fotografii nebo sken vašeho občanského průkazu a rodného listu dítěte (popřípadě rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče). Pokud tyto dokumenty nenahrajete, žádost vám nepůjde dokončit a odeslat. Mějte je tedy raději připraveny předem.

3. Pokud budeme potřebovat něco vysvětlit nebo doplnit, vyzveme vás k tomu písemně na e-mailovou adresu, kterou máte uvedenu v žádosti. Sledujte tedy svoji e-mailovou schránku včetně spamu, hromadné pošty apod. – bohužel i tam vám může náš e-mail spadnout. Nebo si rovnou po odeslání první žádosti aktivujte uživatelský účet, kde budete mít celý průběh zpracování žádosti, a i později plnění příběhu, jako na dlani.

4. Jestliže dárce příběh vašeho dítěte osloví a složí se na něj potřebnou částkou, pošleme vám smlouvu a později také protokol o předání daru, které podepíšete. Pořídíme vámi požadovaný dar a zařídíme, aby vám byl doručen až domů. Jde-li o službu (např. obědy ve škole, kroužek, rehabilitace), zaplatíme ji poskytovateli.

5. Napište nám, jak dar dítěti pomohl. My i dárci, kteří na příběh vašeho dítěte přispěli, budeme mít radost, když zprávu doplníte fotografií dítěte nebo nám dítě nakreslí alespoň obrázek. Bez této tzv. zpětné vazby bohužel nepřijmeme žádnou další žádost o pomoc na toto vaše dítě. (Výjimkou je balík základních potravin a hygienických potřeb, zde tuto zpětnou vazbu nevyžadujeme.)

Nezapomeňte, že pro každé svoje dítě můžete žádat o pomoc 4x ročně, z toho však jen 1x o balík základních potravin a hygienických potřeb.

Jak urychlit zpracování žádosti

  • Do žádosti zkopírujte odkaz na zboží, které pro své dítě potřebujete a do správné kolonky uveďte cenu. Pro některé zboží máme osvědčené prodejce, jejichž zboží je kvalitní a cenově přístupné, vždy se v žádosti přesvědčte, zda tam naši nabídku nenajdete.
  • Žádáte pro své dítě nějakou službu, například školkovné, obědy do školy, zájmový kroužek? Uveďte jméno a adresu školy, poskytovatele kroužku, osobu, kterou tam máme kontaktovat (např. vedoucí školní jídelny) a také nám napište, kolik to všechno stojí peněz.
  • Žádáte o potravinový balík či školní potřeby? Můžete využít „rychlé volby", kterou najdete v druhém kroku formuláře pro žadatele.
  • Potřebujete pomoci s terapiemi či rehabilitacemi? Dříve než budete vyplňovat žádost, domluvte se s poskytovatelem a k žádosti nám přiložte podrobnou cenovou nabídku. Nestačí tedy jen celková cena za např. intenzivní rehabilitace, potřebujeme vědět, jaké konkrétní položky obsahují – např. ergoterapie, fyzioterapie, ....

Až 70 procent žadatelů vyplňuje žádost z mobilního telefonu. Jde to rychle a snadno. Nevíte si rady nebo vám něco nefunguje? Napište na info@patrondeti.cz nebo zavolejte na 601 188 166.

Potřebujete také pomoci?

Chci pomoci svému dítěti

Jsem zákonný zástupce dítěte, tedy jeho rodič nebo pěstoun, a chci pro něj požádat o dar.

Chci pomoci dítěti, které znám

Znám rodinu, jejíž dítě potřebuje pomoc. Chci se stát Patronem příběhu a potvrdím jeho důvěryhodnost.

Sdílejte článek s přáteli

Nepřehlédněte

Kdyby se o nich natáčel film, jmenoval by se: Auto pro malého Rain Mana
16. 09. 2021

Kdyby se o nich natáčel film, jmenoval by se: Auto pro malého Rain Mana

Film začíná. Na lavičce sedí krásná maminka se dvěma úžasnými syny. Žena miluje umění a jazyky. Od malička se věnuje hudbě a vystudovala obor dirigování na konzervatoři. Pak se zamilovala, provdala a narodili se jí dva synové Alexandr (dnes 11) a Artur (dnes 9). A pak se v symfonii života ozvaly falešné tóny až nakonec hudba téměř utichla.

Cvičení na rehabilitačním stole zvýší Kájince její naději na chůzi
16. 09. 2021

Cvičení na rehabilitačním stole zvýší Kájince její naději na chůzi

Usměvavé čtyřleté holčičce z fotografie říkají všichni Kájinka. Než se narodila znala její maminka Petra slovo toxoplazmóza jen z křížovky. Dnes vám důvody jejího vzniku a všechny příznaky vyjmenuje jako když bičem mrská i o půlnoci. Ví toho také spousty o mozkomíšním moku, shuntech a dalších věcech, které souvisejí s Kájinou nemoxí.